You are being redirected to a Portuguese only language website.

Mądry wybór energii elektrycznej

Mądry wybór energii elektrycznej

Zaoszczędź na rachunkach dzięki odpowiednim rozwiązaniom energetycznym

Wyjątkowa oferta

jesteśmy spółką, która posiada koncesję na handel energią elektryczną

Oszczędność

zoptymalizuj koszty energii w Twojej firmie

Zielona energia

przejdź na ekologiczne źródło zasilania dzięki odnawialnej energii

Energia i opłaty pod kontrolą

Poznaj ekologiczne rozwiązania energetyczne od EDP, które dopasowujemy do Twoich potrzeb. Wybierając jedną z poniższych ofert, zyskasz możliwość zakupu energii elektrycznej po korzystnych cenach.

Energia i opłaty pod kontrolą

Cena indeksowana (rynek SPOT) do cen Rynku Dnia Następnego (RDN na TGE).

Cena indeksowana (rynek SPOT) do cen Rynku Dnia Następnego (RDN na TGE).

Przedmiotem umowy cPPA opartej na faktycznych dostawach energii jest sprzedaż energii elektrycznej od wytwórcy, przy pośrednictwie spółki obrotu do odbiorcy.

Cena sprzedaży energii z instalacji jest stała lub modyfikowana ustalonym pomiędzy stronami współczynnikiem. Korzyścią dla odbiorcy jest w tym przypadku długoterminowy odbiór energii po atrakcyjnej i stabilnej cenie

Rynek SPOT – to rynek dnia następnego, gdzie zakup energii następuje po hurtowych cenach aktualnie notowanych na Towarowej Giełdzie Energii, na kolejny dzień kalendarzowy. Podstawowym okresem handlowym jest jedna godzina. Notowania odbywają się codziennie, włączając w to dni wolne od pracy oraz dni świąteczne. Ceny ulegają wahaniom, z tendecjami do wzrostu w godzinach największego zużycia, oraz spadku w godzinach poza szczytowych.

Zoptymalizuj zużycie energii elektrycznej w Twojej firmie i połącz ją z zakupem fotowoltaiki.

Dowiedz się więcej o strukturze paliw oraz efektywności energetycznej

Solar Panels 1920X1080

Czym jest oferta SPOT?

Dla kogo oferta SPOT?

Co zyskujesz?

Oferta sprzedaży energii elektrycznej EDP opiera się na cenach RDN i nie niesie ze sobą ryzyka kar finansowych za odchylenie od prognozowanego zużycia energii. 

Rozliczamy naszych klientów według rzeczywistego zużycia, wykorzystując przejrzyste i transparentnie ustalone ceny na fixingu i TGE.Klienci EDP mają możliwość optymalizacji kosztów energii elektrycznej poprzez przesuwanie jej zużycia na tańsze godziny doby, co pozwala generować oszczędności, np. poprzez planowanie energochłonnych procesów technologicznych na godziny pozaszczytowe.

Oferujemy podpisanie umowy na okres 12 miesięcy (tylko rok 2023), 24 miesięcy (2023 i 2024), a także 36 miesięcy (od 2023 do 2025 roku) w jednym z trzech wariatów:

Dostawa energii elektrycznej klientowi, który nie korzysta z paneli fotowoltaicznych;

Dostawa energii elektrycznej klientowi, który korzysta z paneli fotowoltaicznych obsługiwanych przez firmę inną niż EDP.

Dostawa energii elektrycznej klientowi, który korzysta z paneli fotowoltaicznych obsługiwanych przez firmę EDP.

 w każdej godzinie:

Cena końcowa=(Celec + Ccert) * M + Kscpot + akcyza

  • M to współczynnik odzwierciedlający koszty zaangażowanego przez Sprzedawcę kapitału.
  • Kcspot to składnik uwzględniający pozostałe koszty Sprzedawcy, w szczególności koszty bilansowania handlowego, koszty transakcyjne oraz marżę Sprzedawcy.
  • Celec to koszt Energii elektrycznej [PLN/MWh], ustalany w oparciu o notowania produktu „Fixing I” na Towarowej Giełdzie Energii S.A. (dalej jako: „TGE”).

Schemat rozliczania klienta korzystajacego z oferty SPOT w każdej godzinie wygląda następująco:


Cena końcowa = (Celec^ + Ccert ) · M+KCSPOT+ akcyza


M - to współczynnik odzwierciedlający koszty zaangażowanego przez Sprzedawcę kapitału


Kcspot to składnik uwzględniający pozostałe koszty Sprzedawcy, w szczególności koszty bilansowania handlowego, koszty transakcyjne oraz marżę Sprzedawcy


Celec to koszt Energii elektrycznej [PLN/MWh], ustalany w oparciu o notowania produktu „Fixing I” na Towarowej Giełdzie Energii S.A. (dalej jako: „TGE”)


Formuła ta określa cenę energii elektrycznej i składa się z kilku elementów. W pierwszej kolejności bierze pod uwagę notowania ceny na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). Następnie dodaje do niej koszty giełdowe związane z systemem kolorów i wartość tą przemnaża przez koszty zaangażowanego kapitału sprzedawcy. Do wyniku dodaje dodatkowe koszty sprzedawcy, w skład których wchodzi między innymi marża, koszty bilansowania oraz koszty transakcyjne. Ostateczna cena jest wynikiem pomnożenia tego wyniku przez ilość zużytej energii w danej godzinie.


Poniżej przedstawiono rozliczenie dobowe przykładowego klienta korzystająceo z oferty SPOT przy założeniach:

Firma x wykupiła produkt SPOT na rok 2023. W pierwszym dniu kwietnia tego roku jej zużycie energii elektrycznej oraz ceny RDN na Towarowej Giełdzie Energii S. A. wyglądały następnująco:

elektryczna

W pierwszym dniu kwietnia firma x zużyła 1.153 MWh energii i na podstawie tego zużycia zostanie obciążona kwotą 657,75 PLN. Dzięki wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych, klient korzystający z usługi EE+PV może zredukować koszty energii na fakturze nawet o 30%. W związku z tym, cena za zużytą energię elektryczną w pierwszym dniu kwietnia dla takiego klienta wyniosłaby około 460.43 PLN.

Zainteresowany ofertą dla biznesu?

Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i przedstawi Ci szczegóły oferty.

* Pola wymagane.Wyrażenie każdej zgody jest dobrowolne. Każdą zgodę można cofnąć w dowolnym momencie bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonywanego przed jej cofnięciem.

Aby jak najlepiej dopasować ofertę naszych usług do potrzeb Twojego biznesu, może ona zostać przedstawiona przez jedną z trzech spółek - EDP Energia Polska Sp. z o.o., zielona-energia.com logistics Sp. z o.o lub SOON ENERGY Poland:

W przypadku, gdy są Państwo zainteresowani ofertą konkretnych spółek, prosimy o zaznaczenie jednej lub więcej opcji:

Więcej informacji o przetwarzaniu danych przez EDP Energia Polska Sp. z o.o. znajduje się tutaj.